Biz Kimiz?

burslu öğrenci platformu, Türkiye'de resmî kurum veya kuruluşlardan ya da Millî Eğitim Bakanlığı'ndan burs kazanan öğrencilere yönelik olarak oluşturulmuş kapsamlı bir destek ve network platformudur ve iki amaç etrafında kurulmuştur:

 

  1. Öğrencilerin dünya üniversiteler sıralamalarında (Times Higher Education, QS Top Universities, Shanghai Ranking, Leiden Ranking vb) en üstte yer alan üniversitelere yerleşmesini sağlamak,
  2. Öğrencilerin yurt dışındaki öğrenimleri boyunca akademik destek sağlamak.
Platform olarak öğrencilerimize her konuda destek olabilmek ve akademik süreçte doğabilecek ihtiyaçlarına karşılık verebilmek için çalışmaktayız.

Öğrencilerin Tüm İhtiyaçlarına Cevap Vermek

burslu öğrenci platformu, önde gelen eğitim ajanslarının sağladığı tüm hizmetleri sunmanın yanı sıra öğrencilerin gerek kişisel gerekse akademik tüm konularda ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde cevap vermesi ve öğrenim süreçlerine hazırlık noktasında çok kapsamlı bir destek sunmasıyla kendisini farklı bir noktada konumlandırmıştır. burslu öğrenci platformu, bunların da ötesinde öğrencilerin burs kazandığı günden başlayarak yurt dışında öğrenimin başarıyla tamamlanması ve Türkiye'ye dönüşe kadar geçen aşamaları içeren kapsamlı bir network oluşturarak bu süreçlerin tamamında öğrencilere destek olmayı amaçlamaktadır.

Öğrencilerimizi Hazırlamak

burslu öğrenciler yeterli desteği alamadıkları ya da doğru bir hazırlık süreci geçirmedikleri için çoğu zaman öğrenimlerini ertelemektedir. Bu da yetmezmiş gibi öğrenimlerine yetersiz hazırlık ve farkındalık ile başlamak durumunda olan öğrenciler kendileri için en iyi seçenek olan üniversiteyi seçmek yerine farklı seçeneklere yönelmektedir. Yurt dışı öğrenim yolculuğunda başta farkına varılmayan birçok konuda sorunlar yaşanabilmektedir. burslu öğrenci platformu bu yolculuğun mümkün olduğunca sorunsuz ve başarılı ilerlemesini sağlamayı amaçlamaktadır.


Öğrencilerimizi Bilgilendirmek

burslu öğrenci platformu, "hazırlık süreci" boyunca burslu öğrencilere yönelik düzenli toplantılarla belirli temalarda bilgilendirme yapacaktır. Öğrenciler, bilgilendirme ağımızın önemli bir parçası haline gelerek güncel gelişmelerden ve fırsatlardan haberdar olacaktır. Bu bilgilendirme ağı tek yönlü olmakla kalmayacak, yatay bilgi paylaşımına da imkan vererek burslu öğrencilerin kendi aralarında da bilgi paylaşmasını sağlayarak yeni kabul alanlar, yurt dışında öğrenim görenler ve daha önce yurt dışında öğrenim görüp Türkiye'ye dönenler arasında bir paylaşım ortamı yaratacaktır. İstanbul, Ankara ve İzmir'de  gerçekleşecek rutin faaliyetler ve organizasyonların yanı sıra diğer şehirlerde de bu tür etkinlikler yapılarak sürekli bir destek sağlanacaktır. Bunlara ek olarak çevrimiçi öğrenci ağlarına katılmanız mümkün olacaktır.

Öğrenim Süreci ve Öğrenciler İçin Katma Değer Sağlamak

burslu öğrencilerin akademik potansiyellerini maksimize etmek için gerekli desteği sağlama anlayışı ve kararlığı kurumsal kimliğimizin ve felsefemizin merkezinde yer almaktadır. Bu destek; çok yönlü bir yabancı dil hazırlık sürecini, en iyi ve öğrencinin ihtiyaçlarıyla en çok örtüşen üst düzey üniversitelere başvuruları, öğrenime en iyi koşullarda ve farkındalık düzeyinde başlamayı sağlayacak öğrenim öncesi bilgilendirme süreçlerini kapsamaktadır.


Destek Ekibimiz

Ekibimiz, daha önce Millî Eğitim Bakanlığı'nın sağladığı burs programından faydalanmış ve önemli görevler almış kişilerden oluşmaktadır. Onların bilgi ve tecrübesiyle öğrencilerin ve Bakanlığın spesifik taleplerine dönük en doğru yaklaşım benimenmiş olacaktır. Bu yönüyle öğrencilere oldukça özgün bir destek sunulması mümkün olacaktır.


Ofisimiz

Merkez ofisimiz Ankara'da yer almaktadır ancak 2020'de İstanbul ve İzmir'de de yeni ofisler açmayı planlamaktayız. İstanbul ve İzmir'de sizlere yakından destek sağlayabilmek için ofislerimiz açılana kadar haftalık ziyaretlerde bulunacağız. Bu şehirler haricinde de desteğimizi kesmeyerek burslu öğrencilerimizin bulunduğu diğer şehirlere düzenli ziyaretlerde bulunacağız.


Adres

Via Tower İş Merkezi, Nergis Sokak, Kat: 3, No: 87/7, Söğütözü, Ankara

İletişim

E-mail   : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Telefon : 0312 248 1466