Kapsamlı Destek Sağladığımız Konular

burslu öğrenci platformu
, dünyanın her hangi bir yerinde öğrenim görecek burslu öğrencilere tamamen ücretsiz destek vermek için kurulmuştur. Sizlere gerek Türkiye’deki hazırlık ve üniversite başvuru süreçlerinizde gerekse de yurt dışındaki öğrenimleriniz süresince destek oluyoruz. Sağladığımız destekler:

  1. Sınırsız Eğitim Danışmanlığı (Bütün ülkeler için geçerlidir)
  2. Üniversite Başvuruları (ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya ve Avrupa Ülkeleri için geçerlidir)
  3. İngilizce Dil Hazırlığı (İhtiyaç duymanız halinde)
  4. Konaklama Başvuruları (İhtiyaç duymanız halinde)
  5. Vize Başvuruları (İhtiyaç duymanız halinde)
  6. Yurt Dışı Oryantasyonu
  7. Akademik Destek (Bütün ülkeler için geçerlidir)
  8. Üniversite Etkinlikleri
  9. Tartışma Grupları

 

1. Eğitim Danışmanlığı

Danışmanlık ve Değerlendirme

Destek sürecimizin ilk aşaması yapacağımız ayrıntılı bir görüşme ile başlar. Bu değerlendirmede öğrenim göreceğiniz alan ve eğitim geçmişiniz incelenerek size en uygun olan üniversite ve programlara yönelmeniz hedeflenir. İhtiyaçlarınızı ve önceliklerinizi ön planda tutan bir yaklaşımla mümkün olan en iyi üniversite ve programa yerleşmek üzere size seçenekler sunulur.

Yabancı Dil Seviye Belirleme

Yabancı dil yeterlilik düzeyinizi belirleyerek size uygun bir hazırlık programı öneriyoruz. Bu şekilde yurt dışında öğrenime başlamayı planladığınız tarihe göre ayarlanmış daha gerçekçi bir hazırlık süreci geçirmeniz hedeflenir. Yabancı dil yeterliliği ne kadar önemli ise dili kullanabilmek de bir o kadar önemlidir. Bu konuda da size gerekli tavsiyelerde bulunuyoruz.

2. Üniversite Başvuruları

Üniversite/Bölüm Başvuruları

Başvurularınızda eksiksiz bir destek sağlanır. Birlikte en iyi seçenekler değerlendirildikten sonra hangisine başvuracağınız kararlaştırılır. Her bir ülkenin ve her bir üniversitenin farklı uygulamaları doğrultusunda tek tek her bir başvurunun bizzat yapılması zaman almakla birlikte büyük titizlik de gerektirir. Her bir başvurunuz burslu öğrenci platformu tarafından yapılacağı için size düşen sadece gerekli başvuru belgelerini sağlamak olacaktır.

Üniversitelerden Gelen Teklifleri Değerlendirmek

Başvurulara olumlu dönüş aldığınız üniversiteler arasından birini seçerek son kararı vermeniz gerekecek. Bu seçimi doğru zamanda yapmak çok önemli çünkü bazı bölümlerin başvuruları talep ve son başvuru tarihlerinden dolayı erkenden kapanır ya da bazı ek belgeler istenebilir. Ayrıca konaklama gibi konularda da ilerleme kaydedilmiş olmalıdır.

CAS, DS ve Diğer Vize Mektupları

Üniversite seçimi yapıldıktan sonra vize mektubunuzu almanız için gereken adımları sizinle takip edeceğiz. Bu mektuplar sayesinde ülkeye girişiniz için gereken vize için başvuru aşamasına geçebileceksiniz.

3. İngilizce Dil Hazırlığı

Resmî İngilizce Dil Kursları

Sponsorunuzca sağlanan dil kursları hazırlık sürecinin en önemli bileşenidir. Yurt dışında yüksek lisans ve doktora öğrenimi göreceğiniz bölümler için gerekli yeterliliği sağlamanızda bu kurslar büyük katkı sağlar.

İkinci İngilizce Dil Kursu

Dil hazırlığının sonraki aşamasında burslu öğrenci platformu devam eden dil kurslarına ek olarak size ücretsiz bir dil kursu fırsatı sunarak ihtiyacınız olan IELTS skorunu almanıza destek olur.

İngilizce Seviye Belirleme

IELTS vb. dil sınavlarında yeterli puanı alabilmek hedeflerinize ulaşmanız için aşmanız gereken en önemli aşamalardandır. burslu öğrenci platformu düzenli olarak ücretsiz IELTS deneme sınavlarıyla gelişiminizi takip etmenize ve geliştirmeniz gereken becerileri görerek bunlara yönelik ek çalışma yapmanıza yardımcı olur.

4. Konaklama Başvuruları
Mümkün olan ilk fırsatta konaklama seçenekleri ve kampüs içi konaklama başvuru tarihleriyle ilgili yönlendirilirsiniz. Bütçeniz ve özel ihtiyaçlarınız göz önünde bulundurularak sizin için en uygun konaklama seçeneğinin belirlenmesi sağlanır. Başvuru süreciniz takip edilerek süreç tamamlanana kadar gelişmelerle ilgili bilgilendirilirsiniz.

5. Vize Başvurusu (TIER 4 – J1 vb.)
Vize başvuru sürecinde sizi yönlendirerek vize dosyanızı hazırlamanıza yardımcı olunur. Gerekli ödemeler ve vize görüşmesi gibi konularda da destek sağlanır.

6. Yurt Dışı Oryantasyonu 
Yurt dışına seyahatiniz öncesi bire bir görüşmeye çağrılırsınız. Bu görüşmede seyahat, varış, yerleşme ve dersler gibi konularda oryantasyonunuz sağlanır. Bunun yanında düzenli “grup toplantıları” ile diğer burslu öğrenciler ile bir araya gelerek gideceğiniz ülkeye ve yurt dışı eğitim sürecinize hazırlanmış olursunuz.

7. Akademik Destek

Niyet Mektupları (Statement of Purpose)

En etkili yöntemleri kullanarak niyet mektubu hazırlayarak başvurunuzu desteklemeniz için size tavsiyelerde bulunuyoruz. Basit bir işlem sırasını takip ederek niyet mektubu hazırlamak çok pratik bir hal alacak. Bu yöntemler ve işlem sırasına rağmen her niyet mektubu özgün olmalıdır. Bu sağlanamadığında ve birbirinin kopyası niyet mektuplarıyla başvurular yapıldığında reddedilme olasılığı yükseleceğinden bu ihtimali azaltmak için tavsiyelerimizle güçlü ve size özel bir niyet mektubu hazırlamanız mümkün.

Araştırma Önerileri (Research Proposal)

Doktoraya başlayacak öğrencilerden beklenen ‘araştırma önerisi’ kariyerinizi belirleyebilecek kadar önemli bir belgedir. Araştırma önerisi doktora programları başvurularında değerlendirilen en önemli kriterdir. İyi düşünülmüş, iyi çalışılmış ve iyi hazırlanmış bir araştırma önerisi not ortalamanız düşük olsa dahi size çok iyi üniversitelerde önemli hocalarla çalışma imkanı sağlar. Bazen hayal olarak görünen OxBridge veya Ivy League üniversitelerine yerleşmek iyi hazırlanmış bir araştırma önerisi ile gayet mümkün olabilmektedir. Bu süreçte Oxbridge ve Ivy League tecrübesi bulunan ekip arkadaşlarımızdan mutlaka yardım almalısınız.

Öğrenim Desteği

Gerek yüksek lisans gerekse de doktora süreciniz boyunca yaşayacaklarınızı başta İngiltere ve ABD olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde yüksek lisans ve doktora yapmış ekip arkadaşlarımız öğrenim süreciniz boyunca size yardımcı olacaktır. burslu öğrenci platformu’nun kuruluş amaçlarından biri budur. Yurt dışı öğrenim sürecinizde akademik veya psikolojik olarak tıkandığınız durumlarda burslu öğrenci platformu size yol göstererek mevcut durumdan çıkışınızı kolaylaştıracaktır. Bu bağlamda burslu öğrenci platformu kendisine başvuran tüm öğrencilere en kısa sürede en etkili yardımı sağlayacaktır.

8. Üniversite Etkinlikleri

burslu öğrenci platformu başta ABD, İngiltere ve Kanada olmak üzere çeşitli ülkelerden gelecek üniversite temsilcileri ve akademisyenler ile öğrencileri buluşturarak seminerler, örnek dersler, bire bir görüşmeler ve özel toplantılar düzenleyecektir. Böylece öğrenciler gidecekleri ülkedeki eğitim sistemini, üniversiteyi, karşılaşacakları şartları ve imkanları henüz gitmeden öğrenme şansına sahip olacaktır.

9. Tartışma Grupları

Yurt dışı öğrenimin kendisinin olduğu kadar yurt dışına uyum ve orada yeni bir hayata alışma süreci de zorludur. Bu yüzden burslu öğrenci platformu özel temalar etrafında grup etkinlikleri düzenleyerek daha önce yurt dışında öğrenim görmüş ve Türkiye’ye dönmüş burslu öğrencilerle buluşmanızı sağlayacaktır. Bu etkinlikler sayesinde akademik başarıyı getirecek ipuçları ve kendinizi nasıl hazırlamanız gerektiğine ilişkin bir öngörü kazanmanızı sağlayacak, ayrıca yurt dışı eğitim boyunca keyifli bir süreç geçirmenize katkıda bulunacaktır.

Bilgi Formu

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

Adres

Via Tower İş Merkezi, Nergis Sokak, Kat: 3, No: 87/7, Söğütözü, Ankara

İletişim

E-mail   : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Telefon : 0312 248 1466